DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ / PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI…”

12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na uczniów” dzieci z klasy I.  Zanim nastąpił ten ważny w życiu każdego ucznia moment, dzieci z klasy I zaprezentowały  swoje umiejętności w programie artystycznym, oklaskiwanym przez przybyłych na uroczystość rodziców i gości.

Następnie „pierwszoklasiści” uroczyście ślubowali:

„W obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów ślubuję uroczyście:
Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia
ŚLUBUJĘ
Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą
ŚLUBUJĘ
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego
ŚLUBUJĘ
Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom
ŚLUBUJĘ
Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość
ŚLUBUJĘ”.

Dyrektor Szkoły pani Anna Świtkowska dokonała ceremonii pasowania dotykając ramię każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”. Z tej okazji uroczystoście wychowawczyni klasy pierwszej pani Barbara Józwenko wręczyła uczniom dyplomy i drobne upominki.

Po uroczystości pasowania samorząd szkolny w imieniu wszystkich uczniów złożył nauczycielom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta i wręczył róże, a pierwszaki świętowały swój dzień w sali przy poczęstunku.

Data dodania: 2018-10-12 21:35:44
Data edycji: 2019-02-18 21:21:04