KONKURS RECYTATORSKI - PEGAZIK

Dnia 15 lutego 2019 r. w Bibliotece Publicznej w Ratowicach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Pegazik” dla uczniów klas IV – VI (kategoria młodsi) i uczniów klas VII – VIII (kategoria starsi).

W konkursie wzięły udział 23 osoby:

• z klasy IV: Igor D, Dawid F., Blanka J., Klara J., Bartosz N., Maja P., Dominika W., Kornelia W.,
  • z klasy V: Anna C., Michelle F., Jakub F., Patryk O., Jan Ś., Marcin T., Michalina Ż.,
  • z klasy VI: Zofia A., Patrycja K., Paulina K., Nikola M., Agata P., Julia W.,
  • z klasy VII: Weronika J.   oraz
  • z klasy VIII Agnieszka R.

Zgodnie z zasadami konkursu uczniowie klas IV – VI recytowali wiersze lub fragmenty prozy, natomiast uczniowie klas VII – VIII przygotowali dwa utwory wiersz i fragment prozy. Za przygotowanie konkursu i uczestników odpowiedzialne były pani Klaudia Szumska i pani Izabela Sztela. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom.

Jury w składzie: pani Anna Świtkowska, pani Klaudia Szumska, pani Izabela Sztela i pani Barbara Włodarska oceniało występy, biorąc pod uwagę następujące kryteria: interpretację utworów, dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika), kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Po obradach jury podjęło następującą decyzję:

W kategorii młodsi:

• I - sze miejsce – Anna C.
  • II - gie miejsce – ex aequo Klara J. i Agata P.
  • III - cie miejsce – ex aequo Patrycja K., Jan Ś. i Michelle F.

W kategorii starsi:

• I miejsce – ex aequo Agnieszka R. i Weronika J.

Laureatki konkursu (zdobywczynie I i II miejsca) będą reprezentować szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Pegazik”, który odbędzie się 22 lutego 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ratowicach.

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Izabela Sztela

Data dodania: 2019-02-17 22:52:10