''Ratowice Wczoraj i Dziś''

25 marca odbył się drugi etap konkursu "Ratowice Wczoraj i Dziś".

Miło mi zakomunikować, że spośród 25 uczniów w części pisemnej do kolejnego etapu zakwalifikowało się 6 uczniów. Rywalizacja była niesamowicie zacięta i komisja składająca się z Pań Doroty Pelc, Beaty Jagielskiej oraz Pana Grzegorza Jarząbka zadała wiele pytań o naszej małej ojczyźnie. Ostatecznie konkurs wygrała Marysia Brandys, drugie miejsce zajęła Antonina Jankowicz, a trzeci na podium był Jakub Tyszkiewicz. Czwarte miejsce zajął Michał Wójcik, a miejscem 5 podzielili się ex aequo Marcin Maniak i Urszula Radlak.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom ich szerokiej wiedzy o środowisku lokalnym i historii. Konkurs przygotowany we współpracy z Towarzystwem przyjaciół Ratowic, był jednym z elementów projektu powstania ścieżki historycznej, na którą towarzystwo pozyskało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w organizację konkursu Pani Beacie Jagielskiej - Prezes TPR, Panu Jarosławowi Jagielskiemu - Sołtysowi Ratowic i Panu Grzegorzowi Jarząbkowi - nauczycielowi historii SP Ratowice. Dziękujemy także serdecznie za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.

Data dodania: 2024-03-28 07:38:02
Data edycji: 2024-03-28 07:47:27