Apel z okazji Dnia Europy

9 maja w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Europy, który przygotowała p. Sylwia Kopczyk i p. Izabela Olek. Każda klasa losowała jedno państwo Unii Europejskiej. Podróżowaliśmy z klasą IV do Hiszpanii, z klasą V do Włoch, z klasą VI do Holandii, z klasą VII do Austrii i z klasą VIII do Grecji. Była to doskonała okazja do poznania państw członkowskich, które zaprezentowali uczniowie przygotowując strój i elementy związane z wylosowanym krajem. Ponadto uczniowie każdej klasy zachęcili do ruchu w rytm narodowych tańców krajów Europy. Na koniec odbyła się degustacja narodowych potraw przygotowanych przez naszych wychowanków.

Wydarzenie przebiegało w przyjaznej atmosferze, co sprzyjało promowaniu wartości wspólnotowych, które wpływają na codzienność i przyszłość Europejczyków. Niech hasło Unii Europejskiej „Zjednoczeni w różnorodności” odzwierciedla się we wzajemnym szacunku i tolerancji naszych uczniów.

Data dodania: 2024-05-09 19:14:59
Data edycji: 2024-05-09 19:20:39