BIEG NA ORIENTACJĘ

Nasza szkoła brała udział w Biegu na Orientację, który odbył się 5 października w Lesie Strachocińskim, leżącym na granicy z Łanami.

O co chodzi w biegu na orientację? O jak najszybsze przebycie określonej trasy wyznaczonej punktami kontrolnymi. Którędy zawodnik pokona dystans pomiędzy kolejnymi punktami, zależy tylko od niego: jego sprawności poruszania się w terenie, zmysłu orientacji i strategii. Do pomocy ma - coraz bardziej zapomniane w dzisiejszych czasach nawigacji satelitarnych - mapę i kompas. Żeby ukończyć zawody, musi zaliczyć wszystkie punkty w odpowiedniej kolejności. Swoją obecność w tych miejscach potwierdza na specjalnym chipie.

Wniosek jest jeden – zazwyczaj najlepszy nie jest ten, kto najszybciej biega, ale ten, kto najszybciej myśli i podejmuje właściwe decyzje w czasie biegu.

Uczestnikom  dziękujemy za odwagę, upór i wytrwałość w dążeniu do celu, a przede wszystkim godne reprezentowanie naszej szkoły.

Data dodania: 2021-10-06 17:47:25
Data edycji: 2021-10-06 17:57:01