Dzień Bez Plecaka

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowaliśmy taki dzień 19 marca 2024 roku. Uczniowie przynieśli do szkoły książki w nietypowych przedmiotach. Wykazali się kreatywnością, pomysłowością i poczuciem humoru.

Idea tego wyjątkowego dnia nie jest przypadkowa i narodziła się w głowie Mongai Fankam, młodej amerykańskiej aktywistki. Przy okazji podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiążę się uczęszczanie do szkoły. Szczególnie w oczy rzucał się brak plecaków, na które nie było stać rodziców. W związku z tym wiele dzieci w Kamerunie podręczniki nosi we własnych rękach czy reklamówkach. Często muszą w ten sposób pokonywać wiele kilometrów. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Fankam zaproponowała, by w jej szkole zorganizować zbiórkę na plecaki dla uczniów jednej z kameruńskich szkół. By zwrócić uwagę na ten problem, wpadła też na pomysł organizacji dnia bez plecaka. Amerykańskie dzieci miały tego dnia przyjść do szkoły z książkami niesionymi we własnych rękach lub prostych plastikowych torbach.

Życzymy dobrej zabawy i kreatywnych pomysłów.

Data dodania: 2024-03-21 12:24:31
Data edycji: 2024-03-21 19:41:14