„Nauczyciel, dobry wychowawca, który

nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi

nie ugniata a kształtuje,

nie dyktuje a uczy,

nie żąda a zapytuje -przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”.

Janusz Korczak

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w szkole nie odbył się tradycyjny apel z okazji święta DEN, dlatego też uczniowie kółka teatralnego nagrali filmik w formie przedstawienia z życzeniami i podziękowaniami dla całej kadry pedagogicznej oraz pracowników szkoły. Scenariusz przedstawienia pt. „Obyś cudze dzieci uczył, czyli skąd wziął się nauczyciel na świecie…?” przedstawiał w żartobliwej formie historię pojawienia się na świecie nauczyciela, który przebył trudną drogę: od próby ujarzmienia niesfornych dzieci Adama i Ewy, po uskutecznianie metod wychowawczych w piekle pośród diabląt, by wreszcie trafić na ziemię. Całość utrzymana była w humorystycznym nastroju, a morałem przedstawienia stała się myśl: „Gdzie diabeł nie może, tam… nauczyciela pośle”.

Data dodania: 2020-10-17 17:48:47
Data edycji: 2020-10-21 19:15:46