Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset

DZIEŃ PATRONA

DZIEŃ PATRONA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” To jeden z najbardziej znanych cytatów Janusza Korczaka -Patrona naszej szkoły.

 

17 MARCA 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona-Janusza Korczaka. To postać szczególna, lekarz, pisarz, oddany Przyjaciel Dzieci, wzór Wychowawcy i przykład dla nas do naśladowania.

  Z tej okazji  najmłodsi uczniowie naszej szkoły z zerówki i klas I-III uczestniczyli w  specjalnie przygotowanych zajęciach poświęconych Januszowi Korczakowi. Poznali jego życiorys, twórczość, w tym najważniejsze dzieła, takie jak: książki „Król Maciuś Pierwszy”, „Kajtuś Czarodziej”, „Józki, Jaśki i Franki”.  Zapoznali się z ważnym  i aktualnym do dzisiaj wierszem „Prawa Dziecka”. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali czytanego im opowiadania autorstwa pani Beaty Ostrowickiej pt. „Jest taka historia. Opowieść o  Januszu Korczaku”, zadawali dociekliwe pytania na temat życia „Pana Doktora” i jego pracy
z wychowankami Domu Sierot.  W ramach zajęć świetlicowych  dzieci wykonały korony według własnego projektu będące nawiązaniem do książki „Król Maciuś Pierwszy”.  Dzieci z zerówki narysowały piękne ilustracje do tej lektury. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie portretów Korczaka, które są wyeksponowane na  szkolnej wystawie poświęconej naszemu Patronowi.
Uczniowie klas starszych również zaangażowali się w obchody Dnia Patrona
i przygotowali  nagranie fragmentu książki oraz bardzo ciekawe prezentacje poświęcone Korczakowi, chętni mogli przedstawić je na lekcji języka polskiego.
Niech słowa Janusza Korczaka, przykład jego życia, heroizm  i mądrość
 w wychowywaniu dzieci, staną się inspiracją dla każdego z nas...

Data dodania: 2021-03-21 10:45:38
Data edycji: 2021-03-22 11:25:29
Ilość wyświetleń: 813
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej