DZIEŃ PATRONA

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat…” To jeden z najbardziej znanych cytatów Janusza Korczaka -Patrona naszej szkoły.

17 MARCA 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona-Janusza Korczaka. To postać szczególna, lekarz, pisarz, oddany Przyjaciel Dzieci, wzór Wychowawcy i przykład dla nas do naśladowania.

Z tej okazji  najmłodsi uczniowie naszej szkoły z zerówki i klas I-III uczestniczyli w  specjalnie przygotowanych zajęciach poświęconych Januszowi Korczakowi. Poznali jego życiorys, twórczość, w tym najważniejsze dzieła, takie jak: książki „Król Maciuś Pierwszy”, „Kajtuś Czarodziej”, „Józki, Jaśki i Franki”.  Zapoznali się z ważnym  i aktualnym do dzisiaj wierszem „Prawa Dziecka”. Drugoklasiści z zainteresowaniem słuchali czytanego im opowiadania autorstwa pani Beaty Ostrowickiej pt. „Jest taka historia. Opowieść o  Januszu Korczaku”, zadawali dociekliwe pytania na temat życia „Pana Doktora” i jego pracy
z wychowankami Domu Sierot.  W ramach zajęć świetlicowych  dzieci wykonały korony według własnego projektu będące nawiązaniem do książki „Król Maciuś Pierwszy”.  Dzieci z zerówki narysowały piękne ilustracje do tej lektury. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie portretów Korczaka, które są wyeksponowane na  szkolnej wystawie poświęconej naszemu Patronowi.
Uczniowie klas starszych również zaangażowali się w obchody Dnia Patrona
i przygotowali  nagranie fragmentu książki oraz bardzo ciekawe prezentacje poświęcone Korczakowi, chętni mogli przedstawić je na lekcji języka polskiego.
Niech słowa Janusza Korczaka, przykład jego życia, heroizm  i mądrość
 w wychowywaniu dzieci, staną się inspiracją dla każdego z nas...

Data dodania: 2021-03-21 10:45:38
Data edycji: 2021-03-22 11:25:29