DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

Drodzy Uczniowie,

21 listopada obchodzony jest jako światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo Word Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwianie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji . Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi wraca do nas z nawiązką. W Związku z tym uczniowie klas VII zapraszają do wzięcia udziału w wymianie pozytywnych wiadomości.

Dzisiaj na 3 i 4 przerwie będzie można przesłać koledze lub koleżance taką wiadomość. Wystarczy wybrać jeden z wielu pozytywnych wzorów, które przygotowaliśmy. Następnie napisać imię i nazwisko osoby do której wiadomość ma trafić i wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki. Wiadomości zostaną doręczone do odbiorców w poniedziałek . Zapraszamy do wspólnej zabawy!

W poniedziałek 21 listopada uczniowie mogą ubrać się na żółto, ewentualnie mieć na sobie żółty akcent, który w zewnętrzny sposób podkreśli ten dzień.

Uczniowie klasy VII

Data dodania: 2021-11-19 11:11:11