JA, TY, ONI - RAZEM ZMIENIAMY ŚWIAT

Dzisiaj klasy 0-3 odwiedził Teatr Lalek z Niepełnosprawnością z Fundacji L'ARCHE. Celem przedstawienia było oswojenie dzieci z tematem niepełnosprawności, ukazanej w atrakcyjnej formie i przygotowanie ich do prawdziwego spotkania z osobą jeżdżącą na wózku inwalidzkim. Bohaterowie scenek w lekki i zabawny sposób opowiedzieli o ważnych dla siebie sprawach. Etiudy te pomagają dzieciom poczuć się swobodnie w obecności osoby z niepełnosprawnością, a otwartość lalki i poprowadzona dyskusja z nią pomaga w obaleniu stereotypów i mitów na ten temat. Podczas spektaklu dzieci mogły nauczyć się kilku podstawowych znaków języka migowego.

Data dodania: 2019-11-12 15:07:41
Data edycji: 2020-02-28 20:32:45