Lekcje z internetu – rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

"Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!"

i wiecej mozemy przeczytać na stronach misisterstwa.

link https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcje-z-internetu

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!

NAUCZANIE E-LERNIG WZBUDZA WIELE EMOCJI, NIE JEST NAM WSZYSTKIM ŁATWO. USPRAWNIAMY SYTEM, ABY MÓC SPRAWNIE I EFEKTYWNIE PRACOWAĆ. TEN TYDZIEŃ JEST CZASEM PRZESTAWIENIA PRZYZWYCZAJEŃ, TAK ABY WPAŚĆ W RYTM PRACY ON LINE. Musimy realizować podstawę programową, nie stać z materiałem, powoli realizować tematykę, tylko dla nas w niestandardowy sposób.

Każde sugestie Rodziców i Uczniów są mile widziane, i do Nauczycieli, i do Dyrekcji.

Apelujemy do Państwa! Uczniowie nie mogą się uczyć w systemie nauczania domowego poprzez organizowanie spotkań  w  domach, face to face. Mamy ograniczać kontakty i przeczekać ten okres w domu.

Proponujemy kontakty uczniom poprzez wizje internetowe przy pomocy różnych komunikatorów.

Lekcje mają być przyjemne i efektywne, nie mają się opierać tylko na zadawaniu zadań domowych, chyba, że są to powtórki materiału np. przed egzaminami.

Jeżeli coś Państwa niepokoi, nie macie dostępu do komputera, internetu, nie możecie otworzyć zadań  lub nie potraficie wykonać danego zadania, bardzo prosimy o telefony lub maile do szkoły, do Nauczycieli, lub Dyrekcji.  Służymy pomocą. Nie należy się bać przyznać do tego, że nie potrafimy. Wszyscy się uczymy takiej pracy. A chcemy stworzyć świetny zespół i usprawnić metody pracy on line!

Pracujemy poprzez dziennik LIbrus - klasy I-III oraz poprzez offica klasy IV-VIII.

Bardzo prosimy o motywację i pracę, choć wiemy, że to cudowne słońce za oknem nie sprzyja chęci  i koncentracji.

WSPÓLNYMI SIŁAMI NAUKA BĘDZIE ŁATWA I PRZYJEMNA, A PRZEDE WSZYSTKIM EFEKTYWNA!

Data dodania: 2020-03-17 15:19:46
Data edycji: 2020-03-17 15:59:08