MAŁA SZKOŁA - WIELKIE SERCE

W czwartek w naszej szkole pod kierunkiem Samorządu Szkolnego odbył się kiermasz charytatywny dla Tosi Wiśniewskiej. Ta malutka dziewczynka jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną SMA. Tosia ma typ1 choroby – najgorszą postać, niemowlęcą. Brak białka w organizmie powoduje śmierć neuronów, odpowiedzialnych za pracę mięśni. A te są wszędzie – od nich zależy chodzenie, jedzenie, mówienie, oddychanie. Chory najpierw przestaje się ruszać, mówić, połykać… Potem zanika oddech. Jest jednak sposób, by ocalić życie Tosi. To nowa, innowacyjna terapia genowa lekiem Zolgensma, przeprowadzana w Stanach Zjednoczonych. Lek zmienia kod genetyczny dziecka. Organizm zaczyna produkować białko, niezbędne do pracy mięśni. Leczenie kosztuje jednak niewyobrażalną kwotę - 9 milionów złotych.

Po zakończonym kiermaszu i przeliczeniu uzyskanych pieniędzy okazało się, że zebraliśmy łącznie 1520 zł .

Wszystkim uczniom, nauczycielom przygotowującym kiermasz, jak i rodzicom pomagającym w pieczeniu ciast jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Tym sposobem godnie wstąpiliśmy do armii Tosi Wiśniewskiej.

Bardzo jesteśmy wdzięczni, że mogliśmy przy Państwa udziale dać Waszym/naszym dzieciom doskonałą lekcję solidarności, życzliwości i serdeczności, poczucia wspólnoty i wielkoduszności. Jesteśmy ogromnie zbudowani postawą naszych uczniów, którzy tak chętnie włączyli się w realizację pomysłu charytatywnej kawiarenki.

Data dodania: 2020-01-26 17:35:54
Data edycji: 2020-03-03 12:41:26