Mobilne planetarium

28 lutego gościliśmy w naszej szkole mobilne planetarium. Ogromne zaciekawienie wzbudziła wśród uczniów srebrno - czarna kopuła ustawiona w sali gimnastycznej. To właśnie w jej wnętrzu każda klasa odbyła 45 minutową lekcję astronomii.

Uczniowie mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie budowę Układu Słonecznego, historię Kosmosu, zagłębić tajemnice wszechświata. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących naszego wielkiego odkrywcy Mikołaja Kopernika.  Była także możliwość wykonania sesji zdjęciowej dla oddziałów przedszkolnych, zerówkowych i klas I-IV. Fajnie było choć przez chwilę „dotknąć nieba” i „pobujać w gwiazdach”.

Może kiedyś ktoś z Was, zostanie słynnym astronomem?

Data dodania: 2023-03-02 17:33:46
Data edycji: 2023-03-02 17:44:43