"My nie gryziemy"

Dziś naszą szkołę i przedszkole odwiedziła amerykańska ciężarówka marki freightliner, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców  Ratowic. To przedstawiciele Fundacji Ewy Naworol przyjechali do nas w związku z Ogólnopolską Akcją Edukacyjną dla dzieci pod hasłem „ My nie gryziemy ”

Celem akcji jest szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych w zakresie profilaktyki pogryzień i ataków przez psy. Dla Fundacji istotne jest również zwrócenie uwagi na sygnały przekazywane przez psy, prawidłowe zachowanie się w sytuacji zagrożenia z udziałem nieznajomych psów, zaznajomienie z zasadami prawidłowego odżywienia się, a także odpowiednie zachowania w zakresie opieki i wychowania tych zwierząt.

Pies Kazik i jego właścicielka uczą najmłodszych jak odczytywać sygnały wysyłane przez zwierzęta, jak się o nie troszczyć i być przy tym bezpiecznym, a wszystko jak mówi motto fundacji „ Z miłości do dzieci, z miłości do zwierząt…”.

Ten mobilny punkt edukacyjny odwiedził już wiele miejscowości w całej Polsce. Cieszymy się , że na mapie jego podróży znalazły się Ratowice, bo zajęcia były bardzo ciekawe, potrzebne i podobały się zarówno  najmłodszym przedszkolakom i troszkę starszym uczniom. Na koniec zajęć dzieci gorąco podziękowały prowadzącej, a także otrzymały upominki, w postaci książeczek i balonów. Najważniejsza w tym dniu była jednak zdobyta wiedza, która zostanie w naszych głowach na długo.

Data dodania: 2019-09-18 15:11:49
Data edycji: 2020-02-28 20:57:28