''MY NIE GRYZIEMY''

22 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej dla dzieci i młodzieży pt.: "My Nie Gryziemy " pod patronatem Fundacji Ewy Naworol. Założeniem fundacji  jest edukacja najmłodszych członków naszej społeczności, jak powinni się zachować w sytuacji spotkania z obcym, czasem groźnym psem. Zajęcia, które poprowadziła Anna Rytwińska odbyły w mobilnej sali edukacyjno-multimedialnej w amerykańskiej ciężarówce, która wzbudziła wielki zachwyt. Projekcja edukacyjnego filmu na temat tendencyjnych zachowań psów miała na celu uzmysłowić dzieciom jak bezpiecznie obcować z psem, uwrażliwić na sygnały wysyłane przez psa-mowa ciała oraz jak zachować się w razie ataku psa. Ten mobilny punkt edukacyjny odwiedził już wiele miejscowości w całej Polsce. Cieszymy się , że na mapie jego podróży znalazły się po raz kolejny Ratowice. Na koniec każdy uczeń otrzymał książeczkę, zawierającą podsumowanie wiedzy. W spotkaniu uczestniczyły również przedszkolaki.

Data dodania: 2021-06-25 19:27:25
Data edycji: 2021-06-25 19:35:29