Narodowe Czytanie

6 października 2023r. szerokim echem w bibliotece odbiła się cykliczna akcja propagowana przez Parę Prezydencką pod hasłem Narodowe Czytanie

Lekturą tegorocznej, dwunastej już odsłony Narodowego Czytania było „ Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 – lecie obchodzimy w tym roku.

Program przygotowała Pani Anna Góra, nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Ratowicach, a uczestnikami byli uczniowie klas 7 i 8 oraz zaproszeni goście. Poznaliśmy bliżej postać i twórczość Elizy Orzeszkowej, wysłuchaliśmy fragmentów powieści „Nad Niemnem”, a także przeprowadziliśmy wywiad z Elizą Orzeszkową, w której postać wcieliła się jedna z uczennic. Zdobytą wiedzę utrwaliliśmy za pomocą quizu w aplikacji kahoot. Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki.

Zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie!

Data dodania: 2023-10-06 16:13:04
Data edycji: 2023-10-15 08:37:05