Narodowe Czytanie

W tegorocznym Narodowym Czytaniu lekturą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza - tomik poezji, który zapoczątkował epokę romantyzmu w literaturze polskiej. To jedenasta edycja akcji, zainicjowana przez Parę Prezydencką. Uczniowie naszej szkoły włączyli się ochoczo w realizację tego ważnego czytelniczego projektu. Chętni przygotowali prezentacje poświęcone tegorocznej lekturze oraz autorowi cyklu wierszy. Uczniowie czytali fragmenty ulubionego utworu i badali bogaty świat poetycki ballad, wskazując najciekawsze tropy stylistyczne oraz wydobywali moralne przesłanie płynące z mickiewiczowskich utworów.  Podsumowując spotkanie uczniowie mogli sprawdzić przyswojoną wiedzę poprzez rozwiązanie quizu. Do tegorocznej akcji wspólnego czytania przyłączyła się pani Aneta Fiskies - Starszy Specjalista do spraw oświaty. Nad organizacją wydarzenia czuwały nauczycielki Magdalena Baniak i Anna Góra.

Data dodania: 2022-09-28 16:36:34
Data edycji: 2022-09-30 17:12:56