Pasowanie na ucznia

Dnia 20 października w świetlicy wiejskiej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po uroczystym ślubowaniu Pani dyrektor Anna Świtkowska dokonała pasowania wielkim ołówkiem każdego ucznia, co było symbolem włączenia dzieci do grona uczniów naszej szkoły.
Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez wychowawcę klasy pamiątkowych dyplomów oraz przekazanie dzieciom w imieniu ich rodziców słowników ortograficznych.
Po uroczystości dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców.

Wszystkim pierwszoklasistom i ich rodzicom życzymy samych radosnych dni w szkole :)
Data dodania: 2023-10-25 14:19:26
Data edycji: 2023-10-25 14:22:14