Piknik Rodzinny

W tym roku już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Ratowicach zorganizowała Piknik Rodzinny. Jak zwykle zaangażowali się wszyscy: Rada Rodziców, Towarzystwo Przyjaciół Ratowic, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie, wsparcia udzielili też sponsorzy i Urząd Gminy Czernica.

Impreza przeznaczona była dla całych rodzin, mieszkańców Ratowic i okolicznych wiosek. Miała charakter sportowy, a jej głównym celem było propagowanie aktywnego stylu życia. Piknik był okazją do wspaniałej zabawy dla rodzin oraz integracji mieszkańców gminy. Na początku uczniowie szkoły, od przedszkolaków po uczniów klasy VIII, zaprezentowali swoje talenty w programie artystycznym. Następnie odbyły się konkursy, zabawy na boisku szkolnym. W międzyczasie można było skorzystać z innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów m.in. darmowych dmuchanych zamków, animacji, zabaw sportowych, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Można było zjeść grillowaną kiełbaskę lub domowe ciasto upieczone przez mamy i babcie. Ratowiczanie i nasi goście lubią tego typu imprezy, o czym niewątpliwie świadczy rosnąca co roku frekwencja i szeroki uśmiech na twarzach wszystkich uczestników.

Data dodania: 2024-05-27 19:50:32
Data edycji: 2024-05-28 20:53:07