POZNAJ POLSKĘ

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. J.KORCZAKA W RATOWICACH REALIZUJE WYCIECZKI W RAMACH PROJEKTU  POZNAJ POLSKĘ.

"Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki." Projekt zakłada pokrycie kosztów wyjazdu z budżetu państwa do 80% .

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystapiła do projektu ministerialnego POZNAJ POLSKĘ. Złożylismy dwa projekty, jeden dla klas I-III oraz drugi dla klas IV-VIII. Uzyskalismy pozytywną weryfikację tych wiosków.

W ramach projektu klasy I-III dnia 28 października 2021 r. wyjechały do Wsi Opolskiej oraz do parku Naki i Rozrywki do Krasiejowa. W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu uczniowie podzieleni zostali na 6 grup, każda z grup miała zajęcia w innym miejscu w budynkach oraz na zewnątrz. Zajęcia dotyczyły: prelekcji nt arch.wsi opolskiej z XIXw, warsztaty o ginących zawodach – kowalstwo oraz zajęcia robienia kwiatów z bibuły. Następnie dzieci autokarem udały się do Parku Nauki i Rozrywki do Krasiejowa gdzie podzielone na grupy, zwiedzały obiekty, miały prelekcje i zajęcia. Wyjazd przebiegł w przyjemnej atmosferze. Dzieci bezpiecznie wróciły do domów.

Obecnie czekamy na pozytywną weryfikację, kwalifikowalność  i rozliczenie środków.

Niebawem informacje dotyczące wyjazdu dla klas starszych.

Data dodania: 2021-11-16 10:23:21
Data edycji: 2021-11-16 10:42:52