Spotkanie z pisarką

24 listopada gościliśmy w naszej szkole Panią Magdalenę Zarębską, pisarkę, autorkę m.in. takich książek jak: "Ida, konie i reszta świata", "Gloria, wakacje i ja" oraz "Będziesz serca biciem". Pani Magdalena spotkała się z klasą VIII i poprowadziła warsztaty na temat tolerancji.

Pisarka opowiedziała nam skąd bierze pomysły na pisanie książek oraz jak przebiega proces twórczy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się również, jak działają psychologiczne mechanizmy odpowiedzialne za tworzenie stereotypów myślowych i nietolerancję.

Pani Magdalena poprowadziła dyskusję, w której zabrał głos uczeń klasy VIII. Uczniowie wzięli również udział w zaaranżowanej przez pisarkę dramie, w której mogli odczuć emocje osoby wykluczonej ze społeczeństwa.

Data dodania: 2023-12-22 12:11:38
Data edycji: 2023-12-22 12:16:18