"SPRZĄTANIE ŚWIATA"

W poniedziałek  nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata”.
Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami udali się w teren. Wyposażeni w  worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły.

Obecnie akcja zmienia swój charakter i działa przez cały rok w naszej szkole, kładąc szczególny  nacisk na uświadamianie społeczeństwa, aby:
– nie śmiecić,
– prawidłowo gospodarować odpadami,
– inicjować działania, dzięki którym zmniejszy się negatywny wpływ człowieka na środowisko.

Stąd też już od kilku lat w naszej szkole odbywa się zbiórka surowców wtórnych, która rozpoczyna się we wrześniu i trwa przez cały rok szkolny. Uczniowie przynoszą rekordowe ilości makulatury, nakrętek od butelek, baterii, rywalizując tym samym w  konkursie "ZIELONY LAS"

Data dodania: 2019-09-24 12:27:53
Data edycji: 2020-02-28 20:54:17