SPRZĄTANIE ŚWIATA

Akcja Sprzątanie świata  jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie.  Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie naszej szkoły zaopatrzeni w rękawice i worki z wielkim entuzjazmem ruszyli w teren na poszukiwanie śmieci i sprzątanie okolicy. Dzieci nie tylko dowiedziały się jak ważna jest ochrona środowiska, ale nauczyły się, w jaki sposób segregować śmieci i dbać o środowisko.

Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać, a razem możemy wiele osiągnąć!

Data dodania: 2021-09-17 18:40:31
Data edycji: 2021-09-17 19:10:14