„Sprzątanie świata łączy ludzi”

Zgodnie ze słowami Wojciecha Młynarskiego:

„Posprzątajmy Polskę,
wszędzie, wzdłuż i wszerz,
z tych wczorajszych śmieci,
z tych jutrzejszych też!”

15 września cała społeczność Szkoły Podstawowej w Ratowicach włączyła się do akcji „Sprzątanie Świata”. Jest to oficjalna, polska edycja międzynarodowej akcji „Clean Up the World”, która organizowana była już po raz 30.
W tym roku pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi".

Uczniowie zostali zaopatrzeni w gumowe rękawiczki i worki na śmieci, a następnie wraz z wychowawcami wyruszyli, aby sprzątać tereny przy szkole, przedszkolu oraz ulice wioski. Oczywiście przestrzegając zasad bezpieczeństwa.
Obranym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży i odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Młodzieży dziękujemy za zaangażowanie, a Gminie Czernica za pomoc w wywozie odpadów! ?

Data dodania: 2023-09-15 19:23:37
Data edycji: 2023-09-15 19:43:07