Światowy Dzień Drzewa

11 października obchodziliśmy Światowy Dzień  Drzewa. Uczniowie wyposażeni w łopaty oraz ogrom chęci do pracy zasadzili 20 sadzonek sosny w Ratowicach. Uczniowie biorący udział w akcji zobowiązali się dbać o sadzonki, regularnie je podlewać i pielęgnować. Miejmy nadzieję, że w przyszłości lokalna społeczność będzie mogła miło spędzić czas w upalne dni pod drzewkiem.

Akcja miała istotny aspekt edukacyjny, ukazujący znaczenie przyrody i procesów w niej zachodzących na nasze codzienne funkcjonowanie. Drzewa odgrywają bardzo ważną rolę dla życia na ziemi. Przede wszystkim wytwarzają tlen i filtrują powietrze, pochłaniając i neutralizując substancje toksyczne m.in. dwutlenek węgla. Drzewa są idealnym miejscem do schronienia w upalne dni, ponieważ ich cień sprawia, że jest nam chłodniej. Służą jako zapory przeciwwietrzne, przeciwśnieżne i przeciwpowodziowe. Drzewa wzbogacają również przestrzeń, dodając jej uroku.

Szkoła Podstawowa w Ratowicach pragnie podziękować sołtysowi Jarosławowi Jagielskiemu za dostarczenie sadzonek.

Data dodania: 2023-10-11 19:40:08
Data edycji: 2023-10-15 08:29:50