Jesteśmy różni, ale równie ważni

W związku z przypadającym 2 kwietnia każdego roku Światowym Dniem Świadomości Autyzmu uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania osób z tym zaburzeniem. W młodszych klasach i zerówce w oparciu o opowiadania przeznaczone dla dzieci,  m.in. Czarodziejka oraz Mój brat ma autyzm zostały przeprowadzone pogadanki wyjaśniające, czym jest autyzm, na czym polega i jak możemy pomóc osobom ze spektrum, Starsi uczniowie mogli zdobyć  dodatkowe informacje na podstawie prezentacji omawiającej szerzej to zagadnienie. Zgodnie z hasłem Jesteśmy różni, ale równie ważni każdy nas jest wartościowy i wyjątkowy, ma swoje słabe i mocne strony. Dlatego też bądźmy uważni, wyrozumiali  i pomocni dla innych, także dla osób ze spektrum autyzmu.

Data dodania: 2022-04-13 08:47:39
Data edycji: 2022-04-13 08:53:22