Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 roku odbyła się już kolejna XIII edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

To coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. W czasie obchodów uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób - podczas różnych gier, zabaw i konkursów. Była to również okazja do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

Wiedza weryfikowana była w postaci krótkich egzaminów odbywających się w czasie przerw śródlekcyjnych. Egzaminatorami byli uczniowie klasy VIII. Tworzyli oni specjalne komisje. Zaopatrzeni w losy, przepytywali starszych i młodszych kolegów oraz koleżanki, a także nauczycieli. Każda osoba, która poprawnie rozwiązała zadania, otrzymywała Certyfikat pomyślnie zdanego egzaminu z tabliczki mnożenia :) Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

Data dodania: 2023-11-20 18:46:19
Data edycji: 2023-11-20 19:30:04