Warsztaty ''Energia odnawialna''

Czy samochód może być napędzany słońcem☀️?
Jak schwytać energię wiatru??
Co to są odnawialne źródła energii i dlaczego są tak ważne ??

Uczniowie z klas I-IV wzięli udział w programie edukacyjnym pt. „Energia odnawialna”.
Podczas tej szczególnej lekcji, przeprowadzonej w naszej szkole przez Agencję Szkolno – Przedszkolną LUPUS,  uczniowie mieli okazję dowiedzieć się skąd się bierze prąd elektryczny, jak trafia do naszych domów i jak można odciążyć środowisko, stosując tzw. alternatywne źródła energii elektrycznej.
Po prezentacji modeli elektrowni wiatrowej oraz słonecznej, uczestnicy warsztatów samodzielne sprawdzali ich działanie: świecili lampkami za pomocą energii wiatrowej oraz słonecznej, wprawiali w ruch wiatraki i samochodzik, używając mini paneli fotowoltaicznych.
Mieli również okazję do udziału w sesji zdjęciowej pt.”Mały laborant”, na pamiątkę tych bardzo ciekawych zajęć.
Data dodania: 2023-09-25 16:40:31
Data edycji: 2023-09-26 12:17:58