Wyniki konkursu recytatorskiego ''Pegazik''

23 lutego 2024 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego "Pegazik", w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Konkurs, który miał na celu promowanie sztuki recytacji oraz rozwijanie umiejętności występowania publicznego, przekroczył wszelkie oczekiwania pod względem talentu i zaangażowania uczestników. Jury składające się z doświadczonych nauczycieli, miało niełatwe zadanie wyboru laureatów. Po długich obradach, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Kategoria klasy IV-VI:

I miejsce M. Brandys

II miejsce U. Radlak

III miejsce O.Skórska

Kategoria kas IV-VIII

I miejsce W. Dąbrowska

II miejsce A. Żygadło

Zwycięzcy konkursu recytatorskiego zostali zakwalifikowani do etapu powiatowego, który odbył się 7 marca w Bibliotece Publicznej w Ratowicach. Wydarzenie to zgromadziło uczniów trzech szkół: Szkoły Podstawowej w Ratowicach, Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim, Szkoły Podstawowej w Dobrzykowicach. Po emocjonujących występach uczestników jury podjęło decyzję o wyłonieniu laureatów konkursu.

W kategorii klas IV-VI zwyciężyli:

I miejsce M. Brandys

II miejsce G. Głuch, B. Perliński

W kategorii klas VII-VIII zwyciężyli:

I miejsce H. Pacura

II miejsce W. Dąbrowska, M. Dropińska

Laureaci zostali uhonorowani nagrodami oraz wyróżnieniami, które stanowią nie tylko dowód uznania dla ich talentu, lecz także zachętę do dalszego rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie recytacji.

Życzymy wszytkim uczestnikom dalszych sukcesów i inspirujących występów w Kłodzku, gdzie odbędzie się finał "PEGAZIKA"!

Data dodania: 2024-03-25 14:05:41
Data edycji: 2024-03-25 14:24:46