Z wizytą w schronisku

Jakiś czas temu odbyła się zbiórka karmy dla zwierząt, którą postanowiliśmy przekazać wybranemu schronisku. 11 lutego uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko w Boguszycach „Przytul pyska”. Wizyta rozpoczęła się od serdecznego przywitania nas przez pracowników schroniska. Jedna z pracownic, Pani Marta opowiedziała nam o wyzwaniach, z jakimi borykają się bezdomne zwierzęta oraz o znaczeniu adopcji i pomocy dla nich. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z grup dostała psiaka, z którym wyruszyli na dłuższy spacer wokół jeziora. Kolejnym etapem była wizyta w ogrodzie, gdzie przebywały psy. Uczniowie mieli okazję obserwować, jak pracownicy schroniska opiekują się psami i dowiedzieć się więcej o potrzebach tych zwierząt. Pracownica schroniska opowiedziała uczniom o każdym z psów, przebywających pod ich opieką, jak również o ciekawostkach na temat zwierząt. Wizyta zakończyła się ogromną refleksją. Uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami i przemyśleniami na temat bezdomności zwierząt oraz swoich planów, jak mogą pomóc w tej sprawie. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla pracowników schroniska za ich pracę, zaangażowanie, a przede wszystkim za miłe przyjęcie i interesując zajęcia edukacyjne.

Data dodania: 2024-02-11 17:39:19
Data edycji: 2024-02-14 10:52:19