Z wizytą w Sejmie

Dnia 19.12.2023r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły (Samorząd Szkolny, Poczet Sztandarowy i przewodniczący klas 4-8) pod opieką Dyrektora Szkoły Pani Anny Świtkowskiej wyjechało na wycieczkę do Warszawy w celu zwiedzenia Sejmu Rzeczpospolitej. Wyjazd został zorganizowany przez Posłankę z Gminy Czernica Panią Annę Sobolak i w całości finansowany z budżetu jej kancelarii. W wycieczce wzięły udział również reprezentacje pozostałych szkół z Gminy Czernica.  Podczas wycieczki reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w zwiedzaniu Sejmu z przewodnikiem, zjadła obiad w stołówce sejmowej oraz obejrzała początek wznowionych obrad Sejmu Rzeczpospolitej.  Podczas obrad sejmu Marszałek Sejmu Pan Szymon Hołownia publicznie powitał naszą grupę. Uczniowie mieli możliwość zamienić kilka słów z niektórymi Posłami i innymi pracownikami Sejmu. Dodatkowo na miejscu spotkali się z Wójtem Gminy Czernica Włodzimierzem Chleboszem oraz Radnym Rady Gminy Czernica Mateuszem Kwaśnym. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 4:25 pod szkołą w Czernicy Wrocławskiej, a zakończyła o 20:30 w tym samym miejscu. Wszyscy zmęczeni, lecz podekscytowani ilością wrażeń z wyjazdu bezpiecznie wrócili do domów.

Bardzo dziękujęmy Pani  Poseł na sejm Annie Sobolak za zaproszenie!

Data dodania: 2023-12-22 12:05:53
Data edycji: 2023-12-22 12:22:31