Mali artyści - Galeria prac plastycznych 2023/2024

Aktywność plastyczna dzieci w wieku przedszkolnym umożliwia poznawanie otaczającego świata, oraz wyrażania emocji. Prace przedszkolaków powstają za pomocą różnych środków plastycznych: rysowanie, wycinanie, wyklejanie, lepienie, wydzieranie czy malowanie farbami oraz różnego rodzaju kredkami. Zajęcia takie pobudzają dzieci do działalności twórczej, która pozytywnie wpływa na ich  rozwój. Poprzez takie zajęcia dzieci rozwijają wyobraźnię, wrażliwość estetyczną oraz uczą się zasad utrzymania ładu i porządku podczas pracy. Stymulują również wrażliwość wzrokową oraz dotykową. Kształtują zdolność koncentracji uwagi oraz skupienia na wykonywanej pracy.

Data dodania: 2022-09-12 16:10:20
Data edycji: 2024-03-11 13:18:09