Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Pomoc psychologiczna - Ośrodki Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej

Pomoc psychologiczna - Ośrodki Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej
Gdzie szukać pomocy?
 
Rodzicu/Opiekunie,
 
Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma kłopoty natury psychologicznej, warto poszukać wsparcia.
 
Najważniejsze jest zdiagnozowanie problemów dziecka w obszarze zdrowia psychicznego na możliwie jak najwcześniejszym etapie. Dlatego, gdy zauważysz jakieś niepokojące objawy w zachowaniu dziecka, porozmawiaj z naszym psychologiem / pedagogiem szkolnym lub zgłoś się do ośrodka środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży.
 
Po pomoc psychologiczną, psychiatryczną lub na leczenie uzależnień możesz zgłosić się również do specjalistów pracujących w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są to m.in. psychologowie, psychoterapeuci, terapeuci środowiskowi i psychiatrzy.
 
I poziom: Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – Poradnia psychologiczna dla dzieci: psycholog, psychoterapeuta, terapeuta środowiskowy.
 
W stanach wymagających konsultacji z lekarzem psychiatrą zgłoś się do Centrów Zdrowia Psychicznego, które są II poziomem opieki. Tu także leczenie jest bezpłatne, finansuje je NFZ. Nie potrzebujesz skierowania.
 
II poziom: Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży – Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci: psychiatra dzieci i młodzieży, psycholog, psychoterapeuta, Oddział dzienny.
 
Jeśli Twoje dziecko wymaga leczenia całodobowego, zostaniesz skierowany na III poziom. To już leczenie w szpitalnym oddziale psychiatrycznym. Tu skierowanie jest wymagane.
 
III poziom: Ośrodek Wysokospecjalistycznej Całodobowej Opieki Psychiatrycznej – Izba Przyjęć, Oddział psychiatryczny dla dzieci.
 
Ważne! W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia dziecka zgłoś się do Izby Przyjęć ośrodka z III poziomu. W stanie nagłego zagrożenia życia możesz zgłosić się bez skierowania.
 
Poniżej przekazujemy listę ośrodków świadczących pomoc w tym zakresie, będzie ona również dostępna w zakładce "Rodzice". 
 
Poniżej przekazujemy również link do poradnika, jak pomóc dziecku w kryzysie.
 
 

Z poważaniem,

Aleksandra Miłan-Cholewa

 

Psycholog Szkolny

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Ratowicach
tel./fax 71 318 91 68
e-mail a.milan-cholewa@spratowice.edu.pl

Data dodania: 2024-05-19 17:50:41
Data edycji: 2024-05-19 17:52:52
Ilość wyświetleń: 131
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej