Przyjacielskie pingwiny w Ratowicach

Pingwiny to niezwykłe ptaki nieloty, żyjące w surowym klimacie i będące wdzięcznymi bohaterami bajek i książek. O nich opowiada również przeczytana ostatnio przez uczniów klasy II książka państwa Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”, która stała się punktem wyjściowym naszego spotkania w ramach DKK. Wiadomości z przeczytanej lektury dzieci uzupełniły oglądając prezentację multimedialną o życiu i zwyczajach pingwinów. Klubowicze zmienili się w pingwinie stadko aby nauczyć się oryginalnego chodu. Sprawdzili też, czy gdy zbiją się w ciasną grupę rzeczywiście będzie im cieplej, a także wzięli udział w wyścigu opiekunów pingwiniego jaja. Podsumowaniem spotkania była praca plastyczna, wszyscy uczestnicy wykonali pingwinka na krze.

Data dodania: 2019-10-24 18:36:48
Data edycji: 2019-10-24 18:40:49